• Vyriški aksesuarai ir jų derinimas

  Vyriški aksesuarai ir jų derinimas

  Idėjo
     peržiūros (11165)
     7 Komentarai

  Retas kuris vyras savo aprangoje naudoja daug aksesuarų, tačiau yra keletas, kuriuos turi beveik kiekvienas, tai - kaklaraištis ar varlytė, fantazija, diržas, laikrodis. Visgi neretai iškyla klausimas, o kaip gi teisingai pasirinkti ir derinti aksesuarus? Taigi, pagrindinės aksesuarų dėvėjimo taisyklės:
  Kaklaraištis. Renkantis kaklaraištį, reikėtų atkreipti dėmesį į švarko atlapo plotį. Prie plataus atvarto paprastai derinamas platesnis kaklaraištis, prie siauro - siauras. Beje, liekniems vyrams rekomenduojamas siauras kaklaraištis, stambesniems - platus, vidutinio sudėjimo vyrams - vidutinio pločio. Vidutinio pločio kaklaraištis paprastai būna 7,5 - 9,5 cm.
  Renkantis kaklaraiščio spalvą ir raštą, svarbu žinoti, kad griežtoje verslo aplinkoje rekomenduojamas tamsesnių atspalvių kaklaraištis. Jeigu jis raštuotas, raštas turėtų būti neryškus, subtilus. Na o neįpareigojančioje aplinkoje galima drąsiai eksperimentuoti tiek spalvomis, tiek raštais.
  Prie juodo, pilko ar tamsiai mėlyno kostiumo dera beveik visų spalvų kaklaraiščiai. Jei kostiumas šviesus, kaklaraištis turėtų būti ryškesnės, kontrastingos spalvos. Atkreipkite dėmesį, svarbu, kad marškinių spalva ir raštas taip pat derėtų su kaklaraiščiu, nes galbūt švarko nedėvėsite visą dieną, todėl be švarko turite atrodyti taip pat gerai.
  Renkantis kaklaraiščio raštus, rekomendacijos panašios kaip ir varlytei - raštą rinktis ne tokį patį kaip marškinių ar švarko, nes kaklaraištis tiesiog pranyks aprangoje. Pavyzdžiui, jeigu Jūsų marškiniai marginti smulkiais dryžiais, tuomet kaklaraištį galite rinktis su stambesniais dryžiais arba taškeliais.
  Na ir ne mažiau svarbus kaklaraiščio ryšėjimo akcentas - jo ilgis. Kaklaraištis turi siekti kelnių sagą arba diržo sagtį.
  Varlytė. Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo varlytės. Jas galima rinktis, kuomet nėra nurodytas giežtas aprangos kodas ir norisi atrodyti originaliai bei žaismingai. Jos puikiai atskleidžia kūrybingas asmenybes. Na o kaip gi jas derinti prie marškinių ir švarko? Viena pagrindinių rekomendacijų - nesirinkti varlytės to paties rašto kaip marškiniai, taip ji tiesiog nesimatys, todėl drąsiai derinkite skirtingus raštus. Na o renkantis spalvas, galite išbandyti monochromatinių (vienspalvių) atspalvių derinimo būdą, kuris šiuo metu dar ir itin madingas, arba, eksperimentuokite su kontrastingais atspalviais - taip varlytė taps akį traukiančiu aksesuaru.
  Klasikinė varlytė yra juodos spalvos ir ryšima einant į renginius, kuriuose reikalaujama "black tie" aprangos kodo.
  Fantazija. Fantazija arba kitaip dar vadinama švarko nosinaitė vis dažniau pastebima ir Lietuvos vyrų aprangos deriniuose. Kostiumo eilutei ji suteikia elegancijos, o spalvingi jos deriniai tampa visos aprangos akcentu. Tad kokią ją rinktis ir kaip derinti?
  Paprastai fantazija derinama prie kaklaraiščio ar varlytės, o visa derinimo ašis - šie du aksesuarai (raštai, spalvos) neturi visiškai sutapti. Kaklaraištį (varlytę) ir fantaziją galima rinktis kontrastingų ar panašių atspalvių. Jei tai raštuotas kaklaraištis (varlytė), rinkitės vieną jo rašto motyvą ar spalvą, kuri dominuos ir fantazijoje. Beje, jei renkatės ryškesnės spalvos ar rašto kaklaraištį, tuomet varlytė turėtų būti mažiau ryški, nes akcentas šiuo atveju tenka kaklaraiščiui, ir atvirkščiai - jei kaklaraištis švelnaus atspalvio, galite derinti ryškesnės spalvos ar rašto fantaziją. Na o klasikinė baltos spalvos fantazija tinka prie visų spalvų kostiumo ir kaklaraiščio derinių, tačiau ja puošiamasi daugiausia oficialiuose renginiuose ar prabangioje vakaro aplinkoje.
  Diržas. Daugeliui kyla klausimas, ar privaloma segėti diržą vilkint kostiumą. Yra kelios nuomonės, todėl kiekvienas vyras gali pasirinkti, kurios iš jų laikytis. Viena jų - jei kelnėse yra kilpos diržui, diržą segėti būtina. Be to, diržas taip pat atlieka ir praktiškąją funkciją - prilaiko kelnes, jei jos šiek tiek per laisvos. Pasisakantys prieš diržo segėjimą kostiumo kelnėse teigia, jog diržas sugadina visą kostiumo "ansamblį" suskaidydamas jį į dvi dalis, o kelnes vertėtų įsigyti idealiai tinkančias Jūsų figūrai, kad nereikėtų segėti diržo, slepiant jų laisvumą. Taigi, vienos tiesos nėra, svarbiausia, kuri iš jų yra priimtina Jums patiems.
  Diržo spalvą rekomenduojama derinti prie avalynės spalvos ir prie klasikinio kostiumo jį rinktis iš odos su sagtimi. Kalbant apie laisvo stiliaus medvilnines "chino" kelnes ar džinsus, griežtų taisyklių  ar reikalavimų diržui nėra. Galite rinktis diržus įvairių storių, pynimų, odinius ar medžiaginius, su sagtimi ar be jos.
  Laikrodis. Laikrodis  - bene pats svarbiausias vyro aksesuaras. Klausimas - ar tą patį laikrodį galima dėvėti visomis progomis? Manome, kad ne, nebent Jūsų darbe nėra griežtų reikalavimų aprangai ir galimas laisvas aprangos stilius. Tačiau griežtoje verslo aplinkoje, kurioje dėvimas ir klasikinis kostiumas, laikrodį derėtų rinktis klasikinį. Jis gali būti tiek su odine, tiek metaline apyranke. Laisvesnėje aplinkoje, kur galima didesnė saviraiška aprangoje, rinkitės masyvesnį ar saikingai dekoruotą laikrodį, laikrodžio apyrankė gali būti ir ryškesnių spalvų. Na o sportinio stiliaus laikrodis puikiai derės prie laisvalaikio aprangos.

  Parengė: Įvaizdžio ekspertė Inga

  7 Komentarai

   • Avatar
    absedkk
    Geg 15, 2022

    thanks <a href="https://www.eqeqyy.com/">article thanks</a> thanks article

   • Avatar
    absedkk
    Lie 4, 2022

    thanks <a href="https://www.yxuzqf.com/">article thanks</a> thanks article

   • Avatar
    absedkk
    Lie 4, 2022

    thanks <a href="https://www.qzngvc.com/">article thanks</a> thanks article

   • Avatar
    absedkk
    Lie 4, 2022

    thanks <a href="https://www.eustiq.com/">article thanks</a> thanks article

   • Avatar
    absedkk
    Lie 7, 2022

    thanks <a href="https://www.supadi.com/">article thanks</a> thanks article

   • Avatar
    absedkk
    Lie 7, 2022

    thanks <a href="https://www.zindeo.com/">article thanks</a> thanks article

   • Avatar
    absedkk
    Lie 7, 2022

    thanks <a href="https://www.wwogom.com/">article thanks</a> thanks article

Palikti atsakymą

* Vardas:
* El. paštas: (nepublikuojama)
   Interneto svetainė (Svetainės adresas su http://)
* Komentaras